sertificēts zobu higiēnists
Beatrise Pugačova

Zobu balināšana


demontāžas darbi >>> ziedu piegāde

Zobu balināšana ar Zoom philips 6%

Balināšanas pakāpe

Lai gan zobu balināšana ar Zoom parasti tiek sasniegti ievērojami rezultāti, precīzi noteikt, kāda balināšanas pakāpe tiks sasniegta katrā individuālā gadījumā, nav iespējams. Zobu balināšana zobiem ar dzeltenu vai dzelteni-brūnu nokrāsu ir iespējams sasniegt lielāku balinošo efektu kā pelēkiem vai pelēki-brūniem zobiem. Zobu balināšana zobiem, kuri kļuvuši tumši kanālu ārstēšanas, traumas vai antibiotiku lietošanas rezultātā, ne vienmēr tie izbalinās tik veiksmīgi, kā prognozēts. Šādiem zobiem, iespējams, ir vajadzīga papildus ārstēšana. Savukārt zobu balināšana, zobiem ar samērā gaišu krāsu, efekts pēc balināšanas būs nedaudz nemanāmāks. Katrā individuālā gadījumā balināšanas pakāpe būs atšķirīga.

Panāktā efekta uzturēšana

Pēc procedūras pirmo 24-48 stundu laikā zobu tonis kļūs nedaudz tumšāks (par pustoni). Tas ir normāls zobu vielu maiņas process, ar ko būtu jārēķinās. Ja vēlaties uzturēt sasniegto efektu arī turpmāk, vajadzētu ierobežot krāsainu produktu un dzērienu lietošanu ikdienas uzturā, īpaši - kafiju, tēju, sarkanvīnu, kā arī smēķēšanu. Pirmās divas nedēļas vajag ievērot ārstu ieteikto diētas rekomendāciju. Vakaros un no rīta ieteicams lietot fluorīdus saturošu zobu pastu.

Diēta

Pirmās divas dienas uzturā NELIETOT:

  • praktiski visus augu valsts produktus, pieļaujami būtu vienīgi baltie rīsi, baltmaize no augstākā labuma miltiem vārīti kartupeļi, baltie kāposti, puķukāposti;
  • tējas (arī zāļu), kafiju, kolu un visus pārējos atspirdzinošos dzērienus, kakao, šokolādi, garšvielas, dabiskos vīnus un citus alkoholiskos dzērienus, nesmēķēt;
  • rūpnieciski ražotos produktus ar dažādām dabiskām vai mākslīgām krāsvielām, piem., jogurtus ar augļu piedevām, krāsainus deserta krēmus, šokolādes sieriņus, ātri pagatavojamās zupas un mērces, buljona kubiņus, margarīnu, augu eļļas;
  • produktus, kuru sastāvā ir uzrādītas pievienotās krāsvielas (E 100 – E 180);
Galvenais balinātu zobu bieds ir sarkanais vīns, melna kafija(kompromiss kafija ar pienu), melnā tēja, kurkuma, karijs, safrāns, atspirdzinošie dzērieni kas satur koncentrātus un krāsvielas. No šiem produktiem būtu vēlams atturēties iespējami ilgi.

Atsevišķi gadījumi

Zobu balināšana ar Zoom tehnoloģiju nevar pielietot visos gadījumos. Konsultācijas laikā savāktā informācija un rentgena izmeklējumi ļaus zobārstam noteikt katra pacienta piemērotību šai procedūrai. Ja zobu balināšana ar Zoom procedūra nebūs piemērota, zobārsts izskatīs citas zobu balināšanas metodes un estētikas uzlabošanas iespējas.

Visām zobu ārstēšanas metodēm, ieskaitot zobu balināšanu, pastāv zināmi ierobežojumi un riska faktori. Komplikācijas, kas skar zobu balināšanu, parasti ir īslaicīgas un reti novērojamas.

Iespējamie riski un problēmas:

  • Zobu jutīgums. Iespējams, ka zobu balināšana ar Zoom procedūras laikā var rasties paaugstināts zobu jutīgums, īpaši pacientiem ar tendenci uz paaugstinātu jutīgumu. Tādos gadījumos pirms balināšanas procedūras ieteicams iedzert kādu pretsāpju līdzekli, tomēr pilnīgi izslēgt jutīguma iespēju nevar.
  • Smaganu un mīksto audu iekaisums. Procedūras laikā, gēlam nonākot saskarē ar mutes mīkstajiem audiem, var rasties īslaicīgs smaganu vai mutes gļotādas iekaisums. Pirms balināšanas smaganas tiek pārklātas ar speciālu aizsargkrēmu, tomēr ne vienmēr izdodas panākt perfektu izolāciju. Lai gan lielākā daļa pacientu nekādu diskomfortu nejūt, šādu iespēju nevar izslēgt. Iekaisuma gadījumā palīdzēs silta sālsūdens lietošana.
  • Plombes un restaurēti zobi. Zobu balināšana ar Zoom tehnoloģija balina tikai dabiskos zobus. Kompozīta plombas, porcelāna kroņus, plāksnītes vai tiltus tā baltākus nepadara. Lai restaurētie zobi iegūtu viendabīgu krāsu, iespējams, būs jānomaina plombas un/vai kroņi. Tāpēc pirms zobu balināšanas noteikti jākonsultējas ar zobārstu.
  • Balti demineralizēti plankumi emaljas audios ka sir pārejoši, tieši tādēl ir būtiski lietot fluorīdus saturošu zobu pastu un atsevišķos gadījumos fluora gēla, vai putu aplikācijas.
Galvenais balinātu zobu bieds ir sarkanais vīns, melna kafija, melnā tēja, kurkuma, karijs, safrāns, atspirdzinošie dzērieni kas satur koncentrātus un krāsvielas. No šiem produktiem būtu vēlams atturēties iespējami ilgi.


Zobu balināšana ar Zoom - varat iepazīties ar procedūras norises gaitu:

zobu balināšana ar Philips Zoom metodi zobu balināšana ar Philips Zoom metodi zobu balināšana ar Philips Zoom metodi zobu balināšana ar Philips Zoom metodi
"Office" zobu balināšana ar Pola sistēmu

"Office" zobu balināšanas metode ir saudzīgākā no zobārstniecības kabinetā pieejamām. Efekts ir “atsvaidzinošs” bet ne mākslīgs. Ja pacients vēlas zobus gaišākus tikai par pāris toņiem, tad šī būs piemērotākā metode.

Office balināšanu ar Pola sistēmu, ka sir viena no populārākajām profesionāli izmantotām sistemām var atkārtot katrus sešus mēnešus.

Efektu ir iespējams pastiprināt ar mājas apstākļiem domāto Pola mājas balinātāju kapēs, ko nozīmē higiēnists.

Speciālā diēta nav tik stingri jāievēro, kā tas ir pēc ZOOM balināšanas. Vēlams nelietot uzturā sekojošus produktus- sarkanais vīns, melna kafija(kompromiss kafija ar pienu), melnā tēja, kurkuma, karijs, safrāns, atspirdzinošie dzērieni kas satur koncentrātus un krāsvielas.

Varat iepazīties ar procedūras norises gaitu:

zobu balināšana ar Pola Office metodi zobu balināšana ar Pola Office metodi zobu balināšana ar Pola Office metodi zobu balināšana ar Pola Office metodi